Zimowe atrakcje w Poznaniu i okolicach


Naturalną rzeczą jest, że najwięcej do zaoferowania w okresie zimowym z atrakcji mają wszystkie górskie kurorty. Jednak duże miasta w głębi kraju takie jak Poznań nie pozostają dłuższe.

Zimowe formy spędzenia czasu

Podczas okresu zimowego najpowszechniejsza formą spędzania wolnego czasu dla mieszkańców jest jak to, co sprawdza się w każdych warunkach – spacery. W Poznaniu posiadamy wiele ciekawych miejsc, gdzie możemy udać się w długi, zimowy spacer. Każdego dnia setki mieszkańców odwiedza m.in. Park Cytadela, który swoją ogromną powierzchnia oferuje miejsce na długie spacery dla całych rodzin.

Często odwiedzanym miejscem są również okolice Jeziora Maltańskiego, zarówno wokół samego akwenu jak i pobliskie lasy. Ścieżki wokół jeziora Rusałka również znanym z krętych ścieżek popularnym miejscem do spacerowego wypoczynku. Warto również pospacerować po pięknie przyozdobionych świątecznymi ozdobami centrum miasta, zwłaszcza rynek, który mieni się kolorowymi ozdobami.

W okresie zimowym otwarte są również dwa stoki „na Malcie”. Dostosowane są one do użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Otwierane są również lodowiska, najpopularniejsze są obok Jeziora Maltańskiego (po stronie Ronda Śródka) oraz Lodowisko Chwiałka.

Osoby, które nastawiają się głównie na zwiedzanie, odpoczynek w spokoju, długie spacery, powinny rozważyć wyjazd poza sezonem, gdyż to zagwarantuje im mnóstwo korzyści.

Całoroczne atrakcje

Przez cały rok otwarte są muzea, więc i również zimą warto odwiedzić takie miejsce jak Rogalowe Muzeum.

Poznańska Palmiarnia znajduje się w zabytkowym Parku Wilsona, którego początki sięgają 1834 roku. Sama palmiarnia powstała później, bo w 1911 roku, ale i tak jest jedną z najstarszych w Polsce. Od czasu pierwszego otwarcia kolekcja roślin była wielokrotnie uzupełniana o nowe gatunki, a budynek wielokrotnie przebudowywany, m.in. ze względu na zniszczenia wojenne. W 1992 roku została oddana do użytku nowo zbudowana palmiarnia, zachowująca jednak rośliny wyhodowane we wcześniejszym okresie. Dziś to największa palmiarnia w kraju i jedna z największych w całej Europie. Na powierzchni 4600 m2 utworzono kilkanaście pawilonów, spośród których do zwiedzania udostępnionych jest 10. Łącznie prezentowanych jest tu około 17000 roślin z 1100 gatunków.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach