Tarnowo Podgórne – wakacyjne atrakcje


Szukając miejsca, gdzie wakacje będą obfitowały w atrakcje, warto skierować się w stronę Wielkopolski, a konkretniej do Tarnowa Podgórnego. Dlaczego? .Chcąc mieć dobrze zaplanowany każdy dzień, a dodatkowo liczyć na alternatywy w przypadku niepogody, można być pewnym, że tam znajdzie się wiele, różnych rozwiązań, zadowalając tym samym wszystkich członków rodziny. Co można robić, wybierając kwartery Tarnowo Podgórne?

W ciągu dnia Poznań – wieczorami okolice

Wybierając kwatery Tarnowo Podgórne, można doświadczyć wielu ekscytujących atrakcji, które pozwolą odpocząć, spędzić aktywnie czas lub dowiedzieć się nowych informacji z kart historii Polski. O czym dokładnie mowa?

Nie trzeba jechać aż nad morze, żeby relaksować się na piaszczystej plaży. Nie trzeba też wyprawiać się na południe Polski, żeby doświadczyć przyjemnego ciepła term. Wystarczy odwiedzić Wielkopolskę, a dokładnie Tarnowo Podgórne, gdzie dojazd okazuje się łatwy i szybki z wielu zakątków kraju.

Zwiedzanie Poznania nie zamyka się w jednym dniu. Miasto oferuje szereg zabytków i urokliwych uliczek, w zaułkach których czuć europejski klimat. Można wygodnie zwiedzać Poznań, kwaterując się w jego cichym i spokojnym sąsiedztwie. 20 kilometrów drogi dzieli kwatery Tarnowo Podgórne od serca miasta. Można więc w ciągu dnia efektywnie zwiedzać stolicę Wielkopolski, a wieczorami cieszyć się ciszą i malowniczymi krajobrazami. Dlaczego Tarnowo Podgórne to idealne miejsce na wakacje?

Plaża Lusowo

Wiele rodzinnych atrakcji czeka niewątpliwie na plaży. Piasek jest idealnym miejscem do wielogodzinnych zabaw najmłodszych, uprawiania sportów oraz wypoczynku. Do tego otoczenie bezpiecznego kąpieliska sprawia, że wakacje z wodą nie muszą kojarzyć się tylko z Bałtykiem.

Kwatery Tarnowo Podgórne mają dostęp do jednej z najlepiej przygotowanych plaż w Wielkopolsce. Każdy, pogodny dzień warto spędzać na plaży Lusowo, ponieważ ta oferuje:

  • kompleks nowoczesnej infrastruktury w postaci boisk i placów zabaw;
  • możliwość oglądania jeziora nie tylko z brzegu, dzięki wypożyczalni sprzętów wodnych;
  • zaspokajanie głodu, dzięki bogatej ofercie restauracji;
  • ciekawego spędzania czasu z dziećmi lub przyjaciółmi na wspólnym grillowaniu.

Termy Tarnowskie

ażdy, pochmurny dzień wakacji można spędzić wesoło. Kwatery Tarnowo Podgórne znajdują się w małej odległości od Term Tarnowskich, czyli dużego kompleksu basenów i innych, wodnych atrakcji, dzięki czemu zawsze można znaleźć alternatywę na nudę, związaną z pogodą.
Na terenie obiektu, można:

  • aktywnie spędzać czas doskonaląc techniki pływackie w basenie sportowym;
  • bawić się z dziećmi w brodzikach, dedykowanych dla najmłodszych;
  • wygrzewać się w licznych saunach i wannach typu jacuzzi;
  • odpoczywać i regenerować się w basenie termalno-solankowym.

Muzeum Powstańców Wielkopolskich

W trakcie wakacji można pogłębić swoją wiedzę historyczną, dzięki zabytkom, z których Wielkopolska słynie. Kwaterując się w Tarnowie Podgórnym, konieczna jest obecność w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Dlaczego?

Dzięki zgromadzonym w budynku dokumentom, mapom, mundurom i innym pamiątkom z okresu Powstania możliwe jest samodzielne odtworzenie tamtych wydarzeń i nabycie wiedzy o szczegółach i etapach prowadzonych walk.

Zabytkowy Kościół w Tarnowie Podgórnym

Spędzając wakacje w Tarnowie Podgórnym, można zobaczyć ciekawą architekturę sakralną w postaci Zabytkowego Kościoła pw. Wszystkich Świętych. Będąc wewnątrz budynku, nie sposób nie zachwycić się nad bogatym, gwiaździstym sklepieniem. Uwagę zwraca też sama, gotycka architektura.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach