Święta poza domem – jak zorganizować nocleg?


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, który zazwyczaj chcemy spędzić w gronie najbliższych. Wspólne strojenie choinki, przygotowywanie posiłków i w końcu kolacja to chwile nieodłącznie kojarzące się z ciepłem domowego ogniska.

Zważywszy jednak na to, iż dom tworzą domownicy, świąteczną atmosferę można wyczarować w dowolnym innym miejscu, gdzie przybywają bliscy. Coraz więcej osób decyduje się zmienić coroczną tradycję i spędzić święta inaczej niż dotychczas. Noclegi i wyjazdy są organizowane nie tylko do innych miast w Polsce, ale również za granicę. Boże Narodzenie w tropikach to niezapomniane doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci na długi czas. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu? Kiedy należy zacząć poszukiwania i o czym warto pamiętać podczas organizowania noclegów?

Odpowiednio wczesna rezerwacja

Jeśli od dłuższego czasu myślisz o wyjeździe świątecznym z rodziną, po skonsultowaniu tego pomysłu z resztą domowników, należy jak najszybciej zdecydować się na konkretny hotel czy inne miejsce, gdzie można zarezerwować noclegi. Wynika to z faktu, iż im bliżej terminu, tym trudniej znaleźć wolne pokoje w atrakcyjnym miejscu. Hotele podają informacje o ofercie świątecznej nawet w okolicach sierpnia. Podczas wyjazdu za granicę i późnego zarezerwowania noclegu, może się okazać, iż jedyne wolne miejscówki znajdują się daleko od centrum.

Dodatkowo obiekty, które zostaną wolne na sam koniec mogą nie mieć zbyt ciekawej oferty wigilijnej. Przed wyborem konkretnego miejsca, warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Najświeższe recenzje znajdziemy w Internecie, na różnego rodzaju portalach pośredniczących w rezerwacji. Warto skorzystać również z mediów społecznościowych. Gdy będziesz znać już dokładny termin wyjazdu, warto zawczasu pomyśleć o transporcie. Wcześniejszy zakup biletów lotniczych z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporą kwotę.

Sprawdzenie wigilijnego menu

Jedną z ważniejszych kwestii podczas Wigilii jest kolacja. Większość hoteli oferuje pełne wyżywienie oraz obfitą wigilijną kolację, podczas której wszyscy goście zasiadają przy wspólnym stole. Aby mieć pewność, iż ten aspekt nas nie zawiedzie, warto dowiedzieć się wcześniej jakie potrawy zostaną przygotowane i skonfrontować tę wiedzę ze swoimi preferencjami. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami i nietolerancjami. W takiej sytuacji warto dopytać o możliwość wykluczenia alergenów. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę dziecięce gusta, aby później nie okazało się, iż z przygotowanych posiłków, praktycznie żaden nie będzie im odpowiadać.

Dodatkowe atrakcje

Świąteczny wyjazd z dziećmi to chwila relaksu nie tylko dla maluchów, ale również rodziców. Aby jednak faktycznie tak było, warto dowiedzieć się więcej o atrakcjach dla najmłodszych jakie zapewnia hotel. Popularnym zajęciem jest malowanie bombek oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. W ciągu dnia i wieczorami mogą również odbywać się animacje. Jeśli podróżujesz z dziećmi i w okresie świątecznym zależy Ci na odpoczynku, ten punkt będzie jednym z najważniejszych.

Oczywiście wybór hotelu powinien być dopasowany także do potrzeb rodziców. Z pewnością sprawdzą się obiekty oferujące różnego rodzaju zabiegi, SPA czy masaże. Świetną rozrywką są kuligi oraz ogniska. Podczas wyjazdu za granicę, do bardziej egzotycznego kraju, możliwość rozrywek znacznie wzrasta. W tym przypadku jednak koncentrujemy się na atrakcjach, które zapewnia dane miejsce, a niekonieczne hotel oferujący noclegi.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach