W okolicach Suchego Lasu – Park krajobrazowy w Chludowie


Bycie bardziej aktywnym fizycznie ma wiele zalet, w tym poprawę sprawności i nastroju, zmniejszone ryzyko choroby i większe prawdopodobieństwo dłuższego i zdrowszego życia. Z tego powodu zaleca się uczestnictwo w co najmniej 150 minutach umiarkowanych ćwiczeń tygodniowo.

Efektywne chodzenie oznacza regularne spacerowanie przez min 2,5 godziny tygodniowo (co najmniej 30 minut na raz z czego około 10 w szybkim tempie).

Wykonywanie dłuższych spacerów przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne i jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko choroby. Idealnym miejscem do długi spacerów są parki krajobrazowe w naszej okolicy. W miejscowości Chludowie znajduje się założony w 1820 roku park krajobrazowy w stylu angielskim. W parku oprócz szlaków rowerowych i pieszych znajdziemy między innymi stawy oraz unikalny drzewostan, który dzisiejszy stan zawdzięcza międz innymi ingerencji Romana Dmowskiego, który na początku XX wieku przejał pałac w Chludowie.

Spokój, brak miejskiego zgiełku

Jednym z powodów, dla których niektórzy wybierają obiekt noclegowy pod Poznaniem, jest spokój i brak miejskiego zgiełku. Osoby nocują w takich miejscach z wielu różnych powodów. Czasem, by po prostu wypocząć, zrelaksować się, zregenerować siły, uciec od hałasów i tłoku. Nawet jeżeli przybywają do miasta w interesach, to na obrzeżach łatwiej jest im skupić myśli i rozpracować sprytne techniki negocjacyjne lub też rozwiązać wszelakie zagwozdki. W każdym razie warunki, jakie są w stanie zapewnić tego typu obiekty, są korzystne zarówno dla turystów, jak i ludzi biznesu.

Podsumowanie

Ludzie lubią podróżować, a nawet jeżeli nie, to czasem i tak po prostu muszą. Każdy ma inne oczekiwania względem obiektu, w jakim planuje się zatrzymać. Stąd tak duża różnorodność w ofertach noclegowych. Trzeba natomiast wiedzieć, że nie zawsze opłaca się nocować w centrum Poznania, w drogich hotelach. Czasem dużo korzystniej jest wybrać pokój poza tym miastem, w lepszej cenie. Obiekty zlokalizowane w pobliskich miejscowościach zwykle przyjmują pod swój dach turystów, biznesmenów, pracowników, całe rodziny, singli i grupy przyjaciół. Cel pobytu nie ma tu większego znaczenia.

Jeżeli szukasz atrakcyjnej propozycji noclegu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy komfortowe pokoje w bardzo rozsądnych cenach w okolicach Poznania. Dobry dojazd, spokój, miła obsługa – na wszystko to możesz liczyć, będąc gościem naszego obiektu.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach