Noclegi pracownicze – na co może liczyć wynajmujący?


Wiele firm z różnych branż co jakiś czas wysyła swoich pracowników w różne części kraju, aby tak realizowali swoje obowiązki. Co za tym idzie, pojawia się konieczność zorganizowania miejsc noclegowych, w których będą mogli odpocząć po dniu pracy, zregenerować siły oraz rozerwać się.

Kwatery pracownicze są potrzebne również dla pracowników sezonowych, działających m.in. w branży budowlanej czy przetwórstwie warzyw i owoców. Jakie są zalety tego typu rozwiązania dla pracodawcy?

Dlaczego warto zdecydować się na kwatery pracownicze?

Obiekty oferujące miejsca noclegowe dla pracowników bardzo często są usytuowane w pobliżu, jednak poza granicami dużych miast. W związku z tym, koszty wynajmu są znacznie niższe w porównaniu do obiektów znajdujących się w centrum lub nawet na obrzeżach. Tym co charakteryzuje kwatery pracownicze jest elastyczne podejście właścicieli i osób zarządzających. Oznacza to, że można dopasować stawkę noclegu w zależności od tego na jak długi czas będą zakwaterowani pracownicy i jaka będzie ich liczba. Im dłuższy czas, tym można liczyć na bardziej atrakcyjną cenę. Dzięki temu, pracodawca nie musi obawiać się nadmiernych kosztów. Tego typu rozwiązanie to jedna z najbardziej budżetowych opcji.

Dodatkowe korzyści dla właścicieli firm

Warto wspomnieć o tym, że inwestycja w komfort pracownika to tak naprawdę inwestycja w jego wydajność. Najlepszym rozwiązaniem są zatem kwatery pracownicze, w których panują odpowiednie warunki. Bardzo ważną kwestią jest to, aby zatrudnione osoby nie gnieździły się w kilkunastoosobowych pokojach, gdyż w takich realiach trudno o wypoczynek. Najlepszym rozwiązaniem są kilkuosobowe pomieszczenia z łazienką. W takim miejscu z pewnością łatwiej zregenerować siły i z energią ruszyć kolejnego dnia do pracy. W obiektach tego typu powinna być również kuchnia, w której można przygotować własne posiłki. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla pracowników, których pobyt będzie należał do długoterminowych. Codzienne uczęszczanie do restauracji jest nie tylko kosztochłonne, ale też w pewnym momencie może stać się nużące.

Wybierając kwatery pracownicze, właściciele firm powinni zwrócić szczególną uwagę na ich lokalizację i odległość od miejsca pracy. Dzięki temu, codzienne dojazdy nie będą uciążliwe dla pracowników, a tym samym ograniczy się ryzyko ewentualnych spóźnień ze względu na korki. Należy także dowiedzieć się czy obiekt dysponuje bezpłatnymi miejscami parkingowymi, co również wpłynie na komfort zatrudnionych oraz skróci czas powrotów z pracy.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach