Konferencja w innym mieście – jak zorganizować nocleg?


Organizacja konferencji wiąże się z załatwianiem wielu spraw związanych nie tylko z samym wydarzeniem, ale również pokrewnymi kwestiami, takimi jak noclegi. Wielogodzinne lub jednodniowe spotkania bywają bardzo męczące, zwłaszcza jeśli większość osób jest zmuszona pokonać sporą liczbę kilometrów, aby dostać się w dane miejsce.

Dodatkowo ograniczony czas często nie pozwala na przekazanie wszystkich ważnych informacji, przez co nie do końca zostają wykorzystane możliwości jakie niesie ze sobą wydarzenie. Z tego względu wiele firm decyduje się na organizowanie konferencji z noclegiem, dzięki czemu można rozciągnąć czas spotkań, jednocześnie czyniąc je bardziej komfortowymi dla pracowników. O czym warto pamiętać podczas załatwiania noclegu w innym mieście?

Lokalizacja ponad wszystko

Położenie jest jedną z najważniejszych kwestii jakie należy mieć na uwadze podczas wybierania obiektu. Dobry dojazd ma znaczenie przede wszystkim dla osób, które dojeżdżają z daleka i nie chcą tracić czasu na szukanie hotelu. Organizując konferencję np. w Poznaniu, uczestnicy niekoniecznie muszą spać w samym mieście. Noclegi pracownicze w Szamotułach są doskonałym rozwiązaniem nie tylko ze względu na bliskość miasta, ale również znacznie niższe ceny. Dodatkowo dojazd nie będzie stanowić problemu, gdyż obie miejscowości są ze sobą dobrze skomunikowane. Warto jednak mieć na uwadze, aby obiekt gdzie odbywa się konferencja znajdował się możliwie blisko noclegów.

Dostęp do restauracji

Popołudniowy lub wieczorny powrót z konferencji do miejsca zakwaterowania najczęściej kończy się zjedzeniem kolacji. Wybierając obiekt należy dowiedzieć się czy dysponuje on własną restauracją i oferuje wyżywienie lub czy w jego pobliżu znajdują się miejsca, w których można zjeść posiłek. Noclegi pracownicze w pobliżu miejscowości Szamotuły są świetnym rozwiązaniem dla firm organizujących konferencje w Poznaniu czy Tarnowie Podgórnym ze względu na bezproblemowy dostęp do obiektów restauracyjnych. Dzięki temu pracownicy będą czuć się komfortowo, bez konieczności zaopatrywania się we własne jedzenie.

Dostępność miejsc noclegowych i parkingowych

Jeśli chcemy mieć pewność, iż wszyscy uczestnicy konferencji zmieszczą się w jednym obiekcie, należy zawczasu podjąć decyzję i rozpocząć szukanie. Na początku należy określić liczbę osób i w pierwszej kolejności pytać czy wybrane miejsce dysponuje taką liczbą łóżek. Zbyt późna reakcja może spowodować, iż uczestnicy będą nocować w różnych miejscach, co może powodować nie tylko scysje związane z różnymi standardami, ale również opóźnienia w dojazdach. Bardzo ważną kwestią jest także dostępność odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Gdy konferencja jest organizowana w innym mieście, wiele osób przyjeżdża swoim lub firmowym samochodem, aby ograniczyć czas podróży. Warto zawczasu zdobyć wstępne informacje ile osób planuje przybyć na spotkanie właśnie tym środkiem transportu, aby móc oszacować potrzebną liczbę miejsc parkingowych.

Dostępność wi-fi

Noclegi pracownicze oferują darmowe wi-fi w każdym pokoju, dzięki czemu uczestnicy konferencji będą mogli nie tylko zapoznać się z materiałami w wersji elektronicznej, sprawdzić swoją pracowniczą pocztę, ale również dowolnie spędzić czas w Internecie. Sieć pozwala także na bycie w stałym kontakcie z innymi uczestnikami konferencji, dlatego należy brać pod uwagę jej dostępność podczas rezerwowania noclegów.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach