Kiedy skorzystać z kwater pracowniczych?


Dziś kwatery pracownicze cieszą się coraz większą popularnością i nic nie wskazuje na to, by w niedługim czasie miało być inaczej. Obiekty noclegowe tego typu zlokalizowane są w większych miastach, a coraz częściej oferta ta jest dostępna również w mniejszych miejscowościach.

Właściciele takich obiektów na wszelkie sposoby zachęcają do korzystania z ich usług. Czy faktycznie warto?

Zacznijmy od tego, czym są kwatery pracownicze w Szamotułach

Kwatery pracownicze w nowoczesnym wydaniu to nic innego jak obiekty noclegowe oferujące pokoje dla pracowników. Różnią się nie tylko standardem, ale i liczbą osób, które mają w nich mieszkać. Ich oferta jest skierowana do firm szukających noclegu dla swoich pracowników na określony czas.

Na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju obiekt?

Aktualnie można z łatwością trafić na liczne oferty kwater pracowniczych o zróżnicowanym standardzie. Zanim pracodawca zdecyduje się na konkretny obiekt noclegowy dla swoich pracowników, powinien sprawdzić:

  • lokalizację
  • cenę
  • standard
  • zaplecze gastronomiczne
  • możliwość skorzystania z usług dodatkowych

Ile kosztuje pokój dla pracowników?

Zrozumiałe jest to, że choć pracodawcy chcą zapewnić swoim pracownikom możliwie najwyższy standard, nie zawsze mogą przeznaczyć na ten cel więcej niż kwotę z góry określonego budżetu. Na szczęście przeważnie kwatery dla pracowników są obiektami ekonomicznymi. Nie oznacza to jednak, że ich standard jest w jakimś stopniu zaniżony. Każdy pracodawca powinien mieć na uwadze, że to, jakie zakwaterowanie oferuje swoim pracownikom, poniekąd jest jego wizytówką. Dlatego najlepiej rozejrzeć się za obiektem zapewniającym wysoki standard w rozsądnej cenie.

Lokalizacja ma wpływ na cenę

Zazwyczaj kwatery zlokalizowane w centrum dużych miast są zdecydowanie droższe niż te, które są usytuowane na obrzeżach. Dlatego chcąc zaoszczędzić, lepiej poszukać danego obiektu w jakiejś spokojniejszej części miasta lub nawet w jego okolicy. Oczywiście byłoby dobrze, gdyby znajdował się w niedalekiej odległości od miejsca pracy, jednak czasem trudno jest znaleźć obiekt spełniający wszystkie oczekiwania.

Cena zależy od czasu trwania umowy

Cena noclegów pracowniczych jest zależna od okresu, na jaki została podpisana umowa. Oczywiście w przypadku umów długoterminowych można liczyć na znacznie atrakcyjniejsze oferty. Przy krótkich pobytach ceny są zwykle wyższe.

Pod uwagę brana jest liczba osób w pokoju

W ofercie znajdują się pokoje jedno-, dwu-, trzyosobowe itd. Im więcej osób jest w pokoju, tym niższy jest koszt najmu. Wiadomo natomiast, że ze względu na przystępniejszą cenę nie należy umieszczać wielu pracowników w jednym pomieszczeniu. Komfort też ma znaczenie, a nawet zdecydowanie ważniejszy jest od wspomnianej ceny.

Cenę kształtuje standard pokoju

Cena uzależniona jest również od standardu pokoju. Wyższy standard, wyższa cena, niższy standard, niższa cena. Nie zawsze jednak niski standard oznacza, że pokój nie jest wygodny, nie posiada podstawowych mebli czy brakuje w nim łazienki. Ten może w zupełności spełniać oczekiwania wielu pracowników.

Kiedy warto korzystać z kwater pracowniczych?

Z kwater pracowniczych warto korzystać, kiedy pomiędzy miejscem zamieszkania pracowników a miejscem pracy jest spora odległość. Nie ma znaczenia czy mieszkają w Polsce, czy za granicą. Większą odległość należy skrócić i można to zrobić w ten właśnie sposób. Warto rozważyć nocleg w kwaterach pracowniczych wtedy, kiedy zatrudnia się pracowników na dłuższy czas.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach