Jak znaleźć komfortowy nocleg w niskiej cenie?


Planując urlop czy wyjazd służbowy często jednym z kryteriów branych pod uwagę podczas wyboru noclegu jest cena. Czy cena przekłada się na komfort wypoczynku? A może jedynie jest dodatkiem za luksusy, jakie wymagane są podczas pobytu?

Nocleg w niskiej cenie – czy to jest możliwe?

Warto wiedzieć, że cena noclegu zależna jest nie tylko od kaprysu właścicieli, ale również (i przede wszystkim) od lokalizacji, atrakcyjności danego miejsca, a także od sezonu, w jakim planowany jest wypoczynek bądź służbowy wyjazd. Zatem przed dokonaniem rezerwacji warto poszperać trochę w internecie, poczytać fora i podjąć decyzję o rezerwacji po porównaniu cen. Zanim jednak to nastąpi, aby ułatwić sobie zadanie, można wykorzystać poniższą listę kontrolną (nasza propozycja):

  • Jaki jest to wyjazd (służbowy, wypoczynkowy)?
  • Jakie udogodnienia są niezbędne (osobna łazienka, WiFi, basen itp.)?
  • Nocleg z wyżywieniem czy bez?
  • W jakiej lokalizacji ma być nocleg (centrum miasta, na uboczu)?
  • Gdzie zarezerwować nocleg (hotel, hostel, kwatera prywatna, apartament itp.)?
  • Co ma znajdować się w pobliżu miejsca noclegowego (sala konferencyjna, atrakcje turystyczne, miejsce do uprawiania sportu itd.)?
  • Jak długo ma trwać pobyt?
  • Jaki jest budżet na sam nocleg?

Powyższe pytania pomogą w ustaleniu odpowiedzi na ostatnie pytanie – jaki jest budżet na sam nocleg? Często oferowane udogodnienia mogą okazać się zbędne. Szczególnie podczas wyjazdów służbowych – a nie da się ukryć, iż mają one pośredni wpływ na cenę za noc od osoby.

W stolicy cena za noc w hotelu waha się od 81 zł/osobę, aż do 1200 zł – duży rozstrzał. W hostelach różnice wyglądają nie mniej spektakularnie, bo zaczynamy od skromnej kwoty 27 zł/osobę do nawet 200 zł. Jednak nie zawsze warto przepłacać. O tym należy pamiętać, ponieważ w dzisiejszych czasach można połączyć komfortowy wypoczynek z atrakcyjną ceną. A jak go znaleźć?

Jak znaleźć komfortowy nocleg w niskiej cenie?

W dobie internetu oczywiście najlepiej skorzystać z porównywarek cen z ofertami noclegów takich jak booking.com, airbnb, czy trivago. Jednak nie jest to jedyny sposób. Fora i lokalne grupy to ogromna skarbnica wiedzy. Na długo przed planowanym wyjazdem (zakładając, że dokładnie znamy miejsce docelowe podróży np. Rokietnica) dobrze jest zapisać się do grup lokalnych na Facebooku danej miejscowości lub skorzystać z dobrodziejstwa forów internetowych. Dlaczego? Zdarza się, że kwatery prywatne czy lokalne hoteliki nie znajdują się na wyżej wymienionych stronach. A kto będzie wiedział lepiej niż „lokalsi”? Komfort nie musi mieć wysokiej ceny. Wszystko zależy też od tego, jaka jest definicja komfortu dla każdego z nas.

Hotel, hostel, kwatera pracownicza – czym się różnią?

Definicji hotelu przytaczać raczej nie trzeba. Skupmy uwagę na tym, czym się różnią hostele i kwatery pracownicze. Najprościej ujmując hostel to dobre miejsce na krótki nocleg. Z reguły znajdziemy w nim wspólną łazienkę i pokoje wieloosobowe. Oczywiście nie jest to regułą, bo duża część hosteli oferuje również przytulne dwuosobowe lub jednoosobowe pokoje. Tym się jednak głównie różnią od hoteli.

Kwatery pracownicze w Tarnowie Podgórnym natomiast, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce na nocleg dla zorganizowanych pracowniczych grup wyjazdowych, np. na konferencję, na wynajem długoterminowy podczas zatrudnienia, bądź delegacji w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Z reguły mają kilkuosobowe pokoje, wspólne łazienki i kuchnię. Nie mniej jednak to bardziej ekonomiczny wariant względem hotelu.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach