Gdzie spędzić długi weekend?


Rokietnica położona jest nieopodal Poznania, dzięki czemu oprócz ciekawych zabytkowych miejsc można tam znaleźć wiele interesujących atrakcji nie tylko dla turystów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie czy wybierasz się na długi weekend w pojedynkę, z ukochaną osobą, czy rodziną.

Oto nasza lista miejsc wartych odwiedzenia w Rokietnicy i jej pobliżu!

Gdzie spędzić długi weekend w Rokietnicy i okolicach?

Okoliczne jeziora to gratka dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Miejsce do relaksu znajdą również pasjonaci wędkarstwa. Szczególnie nad jeziorem Małe Kierskie. Położone w południowej części doliny Samicy jest istną oazą spokoju, a do tego pobudza zmysły malowniczym krajobrazem. To jedno z jezior o powierzchni 34 hektarów, które cieszy się opinią o najczystszej wodzie. Dzięki temu to swego rodzaju raj dla wędkarzy – dlatego nie bez powodu organizowane są tam zawody wędkarskie. Wypoczynek w otoczeniu przyrody, jednocześnie dość blisko aglomeracji miejskiej. To właśnie jezioro Kierskie.

Jeśli jesteśmy przy jeziorach, warto też odwiedzić pozostałe znane lokalnej społeczności jeziora: pamiatkowskie, strzeszyńskie, czy rusałka.

Jezioro Pamiątkowskie to piękne jezioro rynnowe znajdujące się na pojezierzu Poznańskim. Liczy prawie 79 hektarów i również jak Małe Kierskie jest chętnie odwiedzane przez wędkarzy. Chociaż jego widoczność w okresie letnim sięga zaledwie 60 cm ze względu na występowanie sinic i zielenic.

Kolejnym atrakcyjnym jeziorem ze względu na urozmaicony krajobraz jest jezioro Strzeszyńskie położone w dolinie Bogdanki. Ma niespełna 33 hektary, a jego malowniczy krajobraz sprawia, że oprócz ciszy i spokoju nad jeziorem organizowane są co roku festiwale jazzowe. Relaks przy muzyce w otoczeniu przyrody idealne rozwiązanie dla miłośników tego gatunku muzycznego.

W całej gamie jezior najrzadszą występującą roślinnością może pochwalić się jezioro Rusałka. Liczy nieco ponad 36 hektarów i jest położone w zachodnim golęcińskim klinie zieleni. Jezioro oprócz pięknego krajobrazu ma również ciekawą historię. Pod okupacją niemiecką był to zbiornik wodny o nazwie Elsenmühle, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “inny młyn”.

Natomiast pod koniec XIX wieku nad jeziorem została wzniesiona bateria Bogdanka będąca częścią fortyfikacji Twierdzy Poznań. Rusałka, chociaż swoją wdzięczną i delikatną nazwę zawdzięcza nimfom wodnym, ma też smutną historię. W styczniu 1940 roku niemieckie SS dokonało tam masowych egzekucji więźniów obozu zagłady Fortu VII w Poznaniu. W lasach otaczających jezioro znajdują się 3 pomniki ku pamięci ofiar Fortu VII.

  • na północnym brzegu – gdzie stracono 20 osób
  • na południowym brzegu – gdzie stracono 40 osób
  • na wschodnim brzegu – gdzie stracono ok. 2000 osób

Rusałka będzie idealnym miejscem dla miłośników historii.

Coś dla sportowej duszy

Dla lubiących spędzać czas aktywnie korty tenisowe Sobota w Rokietnicy będą z pewnością miłą atrakcją podczas weekendu. Sobota oprócz kortów tenisowych oferuje również możliwość gry w squasha, a dla miłośników siłowni, którzy nawet podczas wyjazdu dbają o swoją sylwetkę, umożliwia skorzystanie ze strefy stretching & wellnes. Do dyspozycji gości jest również grota solna i sauna, a także miejsce do wyciszenia i relaksu.

W pobliżu Rokietnicy znajdują się również Termy tarnowskie, które są kompleksem wypoczynkowo-sportowym. Znajduje się tu między innymi sauna, siłownia, basen, a nawet spa.

Rokietnica znajduje się w niewielkiej odległości od centrum Poznania, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią atrakcję dla siebie. Nie tylko liczne muzea cieszą się uznaniem wśród turystów – warto również odwiedzić poznańską palmiarnię, skansen pszczelarstwa, czy skansen miniatur. Na miłośników kolejarstwa czeka zaś parkowa kolejka Maltanka, a dla tych lubiących być bliżej przyrody poznańskie zoo, ogród botaniczny, czy rezerwat przyrody Meteoryt.

Jeśli zamierzasz wybrać się na weekend do Rokietnicy bądź spędzić go w okolicach Poznania zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą naszego Noclegi Magnes Rokietnica, który jest oazą ciszy i spokoju mimo bliskości aglomeracji miejskiej.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach