Imprezy sportowe w okolicy


Rokietnica i jej malownicza okolica to nie tylko zabytkowe budowle, piękne jeziora i parki krajobrazowe. To także miasto przyjazne miłośnikom sportu i aktywności fizycznej pod każdą postacią!

Jakie imprezy sportowe odbędą się w okolicy?

Chyba najbardziej wyczekiwaną imprezą przez zapalonych sportowców jest Triathlon w Kiekrzu, który odbędzie się w tegoroczne wakacje (14 lipca). Triathlon to kombinacja trzech dyscyplin sportowych: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to nie byle jakie wydarzenie. Tego dnia świętować będziemy 35-lecie triathlonu w Polsce!

Miłośnicy aktywności fizycznej mogą również liczyć na całoroczny dostęp do kortów tenisowych Sobota, gdzie oprócz gry w tenisa, zrelaksują się w strefie stretching i wellness lub sprawdzą swoją zwinność podczas gry w squasha.

Z Rokietnicy do Poznania

Niedaleko z Rokietnicy jest do Poznania, w którym również nie zabraknie ciekawych imprez sportowych. Między innymi dla rowerzystów, na których już 15.06 czeka Posnania Bike Parade. Jest to piąta edycja imprezy, z czego po raz pierwszy rozgrywana nocą. Posnania Bike Parade to kolorowe święto każdego rowerzysty. Cel imprezy? Kolorowa zabawa, sympatyczna atmosfera i integracja społeczności. Biorąc udział w tej paradzie, rowerzyści specjalnie z tej okazji przyozdabiają rowery i malują na kolorowo swoje kaski.

Natomiast zapaleni biegacze będą mogli się spotkać na Biegu Pamięci Czerwca ’56, który wystartuje 23.06. Bieg jest częścią obchodów 63. rocznicy stłumionego strajku poznańskich robotników. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że część przychodu zostanie przekazana na zachowek miejsc pamięci bohaterów wydarzeń z ’56.

Honorowymi gośćmi Biegu Pamięci Czerwca ’56, którzy będą towarzyszyć biegaczom, zostaną kombatanci walczący w czerwcu ’56.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach