Kwatery pracownicze – jakie musi spełniać wymogi?


Ku zaskoczeniu wielu osób, kwatery pracownicze muszą spełniać nieco inne wymogi niż zwykły nocleg, jakiego zazwyczaj szukamy dla siebie. W tym przypadku ogromne znaczenie ma nie tylko komfort, ale również cena. W końcu są wynajmowane na dłuższy okres.

Kwatery pracownicze w Szamotułach to dobre rozwiązanie

Hotele pracownice istnieją po to, aby służyć firmom, a przede wszystkim zatrudnionym w nich pracownikom. Znaleźć je można praktycznie na terenie całego kraju. To dzięki nim przedsiębiorcy i tym samym pracodawcy mogą zapewnić swoim pracownikom tani, komfortowy nocleg. Z reguły wynajem kwater dla pracowników jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż pojazdu, który mógłby każdego dnia dowozić ich do miejsca pracy.

Jak powinny wyglądać kwatery pracownicze?

Hotelu pracowniczego nie należy porównywać z tym, którego szukamy, planując urlop. Obiekt ten nie musi oferować licznych atrakcji i udogodnień, z jakich zazwyczaj korzysta się podczas pobytu rekreacyjnego. Muszą panować w nim komfortowe warunki, które pozwolą odpocząć po pracy i przede wszystkim się wyspać. Kwatery powinny być wobec tego czyste i zadbane. Od dużego metrażu zdecydowanie ważniejsze jest tu wygodne łóżko. Co jeszcze powinno znajdować się w hotelu pracowniczym?

  • telewizor
  • internet bezprzewodowy
  • prywatna łazienka
  • kuchnia

Jeden pokój pracowniczy powinien być przeznaczony dla maksymalnie 3 osób. Ważne jest też to, aby był dobrze zlokalizowany.

Dlaczego warto korzystać z oferty hoteli pracowniczych?

Powodów, dla których warto korzystać z oferty hoteli pracowniczych jest wiele. Warto wymienić te najważniejsze:

Atrakcyjne ceny

Komfortowo wyposażony pokój 3-osobowy można wynająć już w cenie około 60 zł za osobę. Im mniej osób w pokoju, tym cena jest wyższa, ale nieznacznie. Co więcej, przy dłuższych pobytach zwykle można negocjować cenę, więc koszt może ulec zmniejszeniu. Warto zaznaczyć, że standard oferowanych kwater może się różnić, a to oznacza, że za bardziej ekonomiczne pokoje można zapłacić mniej – W tym przypadku około 50 zł za osobę, biorąc pod uwagę pokój 3-osobowy.

Wygoda

Kwatery w hotelach pracowniczych wbrew pozorom są komfortowe i wyposażone w taki sposób, aby zapewniały pracownikom to, czego mogą potrzebować do normalnego funkcjonowania.

Szybki dojazd do pracy

Mieszkanie w kwaterach pracowniczych zapewnia pracownikom szybkie dotarcie do miejsca pracy. Nie muszą więc każdego dnia pokonywać dużej liczby kilometrów, a co za tym idzie, tracić np. kilku godzin dziennie na sam dojazd.

Idealne rozwiązanie dla wielu firm

Hotele pracownicze to świetna opcja dla firm, które działają przede wszystkim w systemie delegacyjnym. To też rozwiązanie dla firm realizujących zlecenia na terenie całej Polski. Ich oferta jest skierowana do pracodawców, którzy szukają noclegu dla swoich pracowników na krótki lub dłuższy czas.

Podsumowanie

Nowoczesne kwatery pracownicze to gwarancja wypoczynku po pracy. Wysyłając swoich pracowników na delegację lub do pracy na dłuższy czas do zupełnie obcego miasta znacznie oddalonego od miejsca zamieszkania, warto rozważyć skorzystanie z oferty takiego hotelu.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach