Czy tanie noclegi to dobre noclegi? Cena a jakość w pigułce


Teraz tanie noclegi to nie tylko hasło reklamowe, które widnieje na przydrożnych szyldach i w internecie. Taką ofertę dla swoich gości przygotowało wiele pensjonatów oraz pozostałych obiektów noclegowych. Pytanie tylko – czy warto z niej korzystać?

Za co tak naprawdę płacimy, rezerwując nocleg?

W cenę noclegu wlicza się nie tylko łóżko czy nawet cały pokój, ale również liczne udogodnienia. Im więcej ich jest i im wyższy jest standard noclegu, tym wyższa jest jego cena.

Wyżywienie

W niektórych obiektach można skorzystać jedynie z samego noclegu. Są jednak i takie, w których każdy gość może liczyć na śniadanie oraz pozostałe posiłki. Wówczas cena usługi wzrasta.

Lokalizacja

Najdroższe noclegi to najczęściej te w dużych miastach, zlokalizowane w centrum. Po wyższej cenie oferowane są też noclegi w miejscowościach turystycznych, w górach i nad morzem. Lokalizacja ma duży wpływ na cenę. Za lepsze umiejscowienie obiektu trzeba więcej zapłacić.

Dodatkowe usługi

Jeżeli na terenie obiektu znajdują się takie atrakcje jak basen, kręgielnia, bilard, pokój zabaw dla dzieci albo udogodnienia typu garaż podziemny, pralnia czy chociażby lodówka w pokoju, cena automatycznie wzrasta. Za dodatkowe usługi i udogodnienia też się płaci.

Standard

Cena noclegu wzrasta, gdy obiekt oferuje wysoki standard. Stylowo i elegancko urządzone wnętrza, nowoczesne meble charakteryzujące się wysoką jakością i do tego modne dodatki – Wszystko to wpływa zarówno na standard noclegu, jak i jego cenę.

Tani nocleg w Rokietnicy wcale nie musi być zły

Wielu osobom tani nocleg kojarzy się z:

  • bardzo niskim standardem,
  • brakiem podstawowego wyposażenia,
  • niewygodnym łóżkiem,
  • brudem,
  • niemiłą obsługą.

Wydaje się również, że tani pokój zawsze jest dzielony między zupełnie obcymi sobie ludźmi. Tymczasem tanie noclegi nie mają nic wspólnego z przedstawioną wizją. Co prawda w takich obiektach zazwyczaj nie ma podziemnego parkingu, kręgielni, basenu, spa i innych udogodnień oraz atrakcji. Jednak wszystkie pomieszczenia są nie tylko czyste, ale i estetycznie wykończone. We wnętrzach znajdują się porządne meble, które zapewniają wypoczynek na wysokim poziomie.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy jeżeli oczekujemy dosłownie samego noclegu, a stołować się też będziemy w zupełnie innej lokalizacji i do tego nie mamy szczególnych oczekiwań co do położenia obiektu noclegowego, warto decydować się na drogie hotele? Odpowiedź nasuwa się sama. Nie ma to najmniejszego sensu. Korzystnie więc będzie rozważyć zatrzymanie się w tanim obiekcie noclegowym bez zbędnych udogodnień.

Podsumowanie

Tanie noclegi to wbrew pozorom dobre noclegi. Wiadomo, że niska cena wiąże się z mniejszą ilością udogodnień. Jednak nie może mieć wpływu na czystość, jakość mebli czy wszystko pozostałe, na co zwykle zwracamy uwagę, szukając noclegu. Wyjeżdżając na urlop nie każdy oczekuje, by w tym samym miejscu, w którym znajduje się nocleg, były też wszystkie pozostałe atrakcje. Nocleg to jedno, a atrakcje to druga sprawa. Tak więc rozrywki szuka się poza hotelem czy pensjonatem. W związku z tym nie ma sensu więcej płacić za pokój tylko dlatego, że wszystkie te udogodnienia znajdują się w jednej i tej samej lokalizacji.

Jeżeli mamy samochód i możemy bez problemu dojechać do ustalonych miejsc z dowolnego punktu, to bez sensu szukać noclegu w centrum zatłoczonego miasta. Lepiej zarezerwować pokój za miastem, gdzie zapewne będzie spokój, cisza i do tego dużo atrakcyjniejsza cenowo oferta.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach