Aktywny wypoczynek w Suchym Lesie – co zobaczyć?


Nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, aby cieszyć się udanym urlopem. W Polsce jest wiele miejscowości, które mają sporo do zaoferowania. Warto zainteresować się również tymi mniej znanymi. W Suchym Lesie koło Poznania z całą pewnością nie brakuje atrakcji turystycznych.

Jeśli ktoś chce spędzić swój wolny czas w sposób aktywny, czyli na zwiedzaniu, z pewnością się nie zawiedzie.

Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania gmina Suchy Las?

W samej wsi Suchy Las można zobaczyć piękny kościół Najświętszego serca Pana Jezusa, Pomnik Pomordowanych Strażaków oraz skorzystać z Parku Wodnego Octopus. W jej okolicach godna uwagi jest Ławeczka Wojciecha Bogusławskiego, który był Ojcem Teatru Polskiego. Gmina Suchy Las ma wiele do zaoferowania przyjezdnym. W miejscowości Chludowo znajduje się Modrzewiowy kościół parafialny p.w. Wszystkich Świętych, obok którego stoi drewniana dzwonnica. Zaliczany on jest do zabytków. Następnie podziwiać można Pałac Werbistów z zabytkowym parkiem, który był siedzibą takiej osobistości jak Wilhelm von Treskow. Obiekt miał już wielu właścicieli, łącznie z wybitnym politykiem Romanem Dmowskim. Wrażenie robi również zabytkowy park, który znajduje się w rejestrze zabytków. Kolejną atrakcją do zwiedzenia jest Muzeum im. o. Mariana Żelazka.

W miejscowości Biedrusko czeka na turystów Zespół Pałacowo-Parkowy w stylu neorenesansowym. Obecnie budynek jest odrestaurowany i mieści się w nim hotel, restauracja oraz muzeum wojskowe. Obiekt służy do organizowania festynów, przeróżnych występów, uroczystości, imprez sportowych i turystycznych. Godny uwagi jest także Narodowy Panteon Powstania Wielkopolskiego. Wokół pomnika biegnie ścieżka historyczno-edukacyjna z licznymi planszami. Lokalną atrakcją jest również Wieża ciśnień, Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”, w którym czeka wiele atrakcji w postaci: Centrum Ochrony Pachnicy Dębowej, ekspozycji martwego drewna, Leśnego laboratorium oraz wystawy zdjęć owadów.

Co jeszcze warto zobaczyć?

W miejscowości Golęczewo godna uwagi jest sama zabudowa wsi. Znajdują się tam aż 42 obiekty wypisane do rejestru zabytków. Jako że Suchy las mieści się koło Poznania, warto odwiedzić Muzeum Narodowe, podobnie jak i ratusz w Poznaniu, Stary Rynek oraz Bazylikę Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła. Ciekawą atrakcją jest kryte lodowisko Iglo Park, największe w Wielkopolsce. Dwa kilometry od Suchego Lasu znajduje się Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku świetną opcją będzie wizyta w Aquapark Atlantis – umieszczony około 4 km od Suchego Lasu. W dzielnicy Sołacz mieści się Park Sołacki urządzony w stylu angielskim. Turyści mogą wybrać się do Palmiarni Poznańskiej, która znajduje się w Parku Wilsona o powierzchni aż 6,6 ha. Przy okazji można odwiedzić Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Z dodatkowych atrakcji wymienić można Plac Wolności, Scenę na Piętrze, Tajemniczy Pokój, Pałac Działyńskich.

Noclegi Suchy Las – zaplanuj swój urlop

Planując wyjazd do innej miejscowości, konieczne jest zorganizowanie miejsca noclegowego. Na szczęście w Suchym lesie nie brakuje obiektów hotelowych, przytulnych pensjonatów czy domków wypoczynkowych. Można również zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym, znajdującym się w cichej i spokojnej okolicy.

Dla innych praktyczniejszy może być hotel mieszczący się w centrum miasta, będący idealnym punktem wypadowym do zwiedzania. Wybór miejsca noclegowego uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, preferencji, oczekiwań i możliwości finansowych. Niezależnie od tego, czy wycieczka ma dotyczyć jednej osoby, pary czy rodziny z dziećmi, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto jednak zarezerwować dogodne dla siebie miejsce z dużym wyprzedzeniem czasu.

Komunikacja:
MPK, PKP

Wygodny dojazd:
Obwodnica S11

Wifi:
Darmowe Wifi

Sklepy w pobliżu:
Żabka, Biedronka, Dino

Restauracje w pobliżu:
Najbliższa 100 m od obiektu

Herbata i kawa:
Dostępne w naszych kuchniach